Jak uczyć się języków? - Kilka prostych porad

Jak nauczyć się języka obcego w najszybszy sposób?

Wiele osób zadaje sobie takie pytanie, a odpowiedź nie zawsze jest prosta. Jednak korzystając z prostych i przede wszytskich dobrych rad, możemy w znaczący sposób usprawnić naukę.

Pierwszą podstawawą zasadą jest  systematyczność. Pewnie nie pierwszy raz to słyszycie, ale coś co powatarzamy codziennie, nawet kilka minut daje lepsze rezultaty niż to co zrobimy raz w tygodniu. Tyczy się to przede wszytskim nauki i nie chodzi nam tutaj tylko o naukę języków obcych.

Najpiękniejsze w tej prostej zasadzie jest to, że nei potrzebujemy za dużo czasu. Wystarczy nawet 20, czy 30 minut każdego dnia. Wystarczy, że przeczytamy artykuł, przypomnimy sobie słówka.

Następną ważna regułą dobrego nauczania jest różnorodność. W końcu każdemu nauka może sie znudzić, a powatrzanie tych samych rzeczy bez końca to nie kończąca się katorga. Dlatego warto zmieniać tematy. Czytając artykuły, wybierać co kilka dni inne kategorie, nawet jeśli nie są one tak bardzo fascynujące. Zawsze jest szansa na znalezienie nowego słowa, czy czegoś co odkryjemy na nowo.

Różnorodność tematów jest ważna,  ale różnorodność metod nauki jest jeszcze bardziej istotna. Warto skupić się nie tylko na czytaniu, ale także mówieniu, słuchaniu i także pisaniu.

Środowisko. środowisko to kolejny ważny element. Aby uczyć się efektywiej, warto otaczać się językiem obcym tak często jak to tylko możliwe. Do najprostrzych technik należy: zmiana języka w telefonie, czy na komputerze, oglądanie filmów w innym języku ( mogą być też jakieś ktrótkie filmiki na YouTube), czytanie artykułów itp.

Warto jest się osłuchwiać z jezykiem, dodatkowo ucząc się słówek.

Pamiętaj! Najlepszą motywacją są osiągnięte wyniki, to stymujuje do jeszcze wydajniejszej pracy. Widząc swoje postępy będziesz chciał dalej się rozwijać. Nauka języków obcych dardzo dobrze stymuluje mózg. Badania potwierdzają, że ludzie dwujęzyczni lepiej radzą sobie z zadaniami, wykonywanie kilku rzeczy naraz, szybciej dopasowują się do warunków w nowej pracy czy szkole. Uczniowie i studenci, którzy poświęcają na naukę języka obcego chociaż 30 min w tygodniu, mają lepsze wyniki niż ich koledzy, którzy nie uczą się żadnego jezyka.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *