Nowa placówka SayHello School we Wrocławiu - kilka słów o mieście :)

Szanowni Państwo!

Szkoła SayHello School z przyjemnością pragnie ogłosić że otwieramy nową placówkę we Wrocławiu 😊 😍

Tak jak w Warszawie, nasi nauczyciele będą działali na terenie całego miasta, pierwsza 20 minutowa lekcja jest gratis, a zmiana lektora jest calkowicie darmowa.

W ofercie mamy zarówno język angielski, niemiecki, hiszpański, włoski, jak i polski, rosyjski oraz język ukraiński, a poza szeroką ofertą językową w naszej ofercie znajdują się również tłumaczenia jak i lekcje onilne.

Z okazji otwarcia nowej siedziby chcielibyśmy przedstawić Państwu kilka ciekawostek, z których być może nawet mieszkańcy Wrocławia nie zdają sobie sprawy 😉

Poniżej lista:

  1. Ratusz Wrocławski jest jednym z najstarszych ratuszy w Polsce.  Na wieży znajduje się najstarszy w Polsce dzwon zegarowy.
  2. W mieście znajduje się drugi co do wielkości rynek w Polsce  (na pierwszej pozycji jest rynek w Krakowie).Ratusz Wrocławski
  3. Na ulicach Wrocławia można zobaczyć ponad 120 krasnoludków. Akcja została zainicjowana poprzez postawienie w 2001 roku na rogu Świdnickiej, jako symbolu Pomarańczowej Alternatywy. Od tego czasu co jakiś czas na ulicach miasta pojawiały się nowe figury.
  4. Wrocławska Hala Ludowa jest jednym z pierwszych budynków na świecie tak olbrzymich budynków wykonanych z żelbetu. Hala znalazła się dzięki temu na liście UNESCO.hala ludowa
  5. Miasto ma czwartą co do wielkości liczbę mostów w Europie i jest tuż za Wenecją, Amsterdamem i Sankt Petersburgiem.
  6. Sky Tower we Wrocławiu jest najwyższym budynkiem mieszkalnym w Polsce (212 m)
  7. We Wrocławiu możemy zjeść w najstarszej restauracji w Europie – Piwnica Świdnicka. Restauracja powstała 730 lat temu w centrum, a jadali tutaj Słowacki, Chopin, czy Goethe.Piwnica Świdnicka
  8. W 2009 ustanowiony został rekord Guinnessa w liczbie gitarzystów wykonujących jednocześnie utwór Jimiego Hendrixa. Utwór „Hey Joe” grało jednocześnie 6346 gitarzystów.
  9. We Wrocławiu znajdziemy jeden z najwybitniejszych obrazów w historii: Panoramę Racławicką. Monumentalny obraz ma wymiary 15 x 114 metrów.

 

Serdecznie zapraszamy do wspólnej nauki !

😊

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *