Seriale do nauki angielskiego

Chcemy pomóc wszystkim chętnym w nauce języków obcych. Wiemy, że można znaleźć dużo materiałów pomocniczych oraz innych ciekawych wskazówek, ale my swoją drogą też chcemy jakoś się przyczynić, dlatego przygotowaliśmy krótką listę seriali do nauki języka angielskiego.

Nadchodzą długie zimowe wieczory.  Pogoda robi się bardziej chłodna, a więc zaczynamy więcej czasu spędzać w domu. Dodatkowym atutem na naukę języka jest oglądane filmów, seriali oraz słuchanie piosenek. O tym już wiecie w jednego z artykułów, który okazał się na naszym blogu wcześniej. Na pewno nie będziemy się powtarzać. Dlatego przygotowaliśmy dla Was listę seriali dla nauki języka angielskiego:

Seriale dla początkującego poziomu (A1 / A2)

Extr@

Serial, który watro obejrzeć jako pierwszy, dla początkujących. „Extra” – seria sitcomów nauczających języka brytyjskiego. W sumie wydano cztery części: angielską, francuską, hiszpańską i niemiecką. Fabuła jest prosta i dostępna, a zwroty można łatwo zrozumieć i powtórzyć, aktorzy specjalnie mówią powoli i wyraźnie. Wszystko jest jasne, ale jeśli/jeżeli nie – zawsze są napisy.

Peppa Pig

Tak, proszę się nie śmiać, ale oglądanie animowanego serialu „Świnka Peppa” dla dzieci w języku angielskim będzie naprawdę przydatne. Składa się on z krótkich serii 5 minutowych, które opowiadają o życiu czteroletniej Peppy. Słownictwo i fabuła są tak proste, jak to tylko możliwe dla zrozumienia, więc nie oszczędzaj pięciu minut Waszego dnia na odrobinę Peppy!

Seriale dla średniozaawansowanego poziomu (B1 / B2)

Friends

Już kultowy serial dla wielu pokoleń. Serial „Przyjaciele” w całości składa się wyłącznie z dialogów na temat codziennych tematów młodzieży. Każdy dialog jest pełen idiomów, przysłów, wyrazów slangowych i szerokiej gamy słownictwa. Warto się przysłuchać, jak Amerykanie skrócają zdania, zmieniają intonację, budują pytania i odpowiadają na nie. Ponadto, monologi i dialogi aktorów są rozcieńczane przerwami ze śmiechem widzów, w wyniku czego pozostaje więcej czasu na tłumaczenie fraz w myślach.

Lost

Serial „Zagubieni” – to prawdziwy fenomen w telewizji XXI wieku, którego warto zobaczyć w oryginale. Jest on o tematyce fantastyczno-przygodowej oraz wzbogacony o rozmaite efekty specjalne i spektakularne sceny, dzięki którym można dużo się domyślić, z tego czego nie udało się złapać w rozmowach z postaciami. Możemy usłyszeć język z różnymi akcentami, ponieważ aktorzy mają różne pochodzenie – co sprawia, że język filmu jest bardzo bogaty.

Seriale dla zaawansowanego poziomu (C1 /C2)

House, M.D.

Oglądanie serialu Dr House o genialnym lekarzu niestety będzie mało przydatnym dla przyszłych lekarzy, którzy chcą kontynuować swoją profesjonalną karierę. Chociaż serial może być wyjątkowo przydatny dla tych, którzy chcą nauczyć się dowcipów w stylu słynnego mizantropa. Co więcej, od sezonu do sezonu tematyka serialu wykracza daleko poza stricte medycynę, więc otrzymacie pełny zestaw użytecznych słów na temat “Ja i cierpienia mojej duszy”.

Game of Thrones

Dość popularny serial „Gra o Tron” też może być pomocnym w nauce. Dzięki niemu uczniowie z zaawansowanym poziomem będą w stanie uzupełnić swoje słownictwo i poćwiczyć użycie trybu łączącego. Jest to film o tematyce historycznej z dość trudnym poziomem słownictwa. Wygląda na to, że jest to poziom, do którego należy dążyć.

Życzymy sukcesów w nauce języka angielskiego.

Pozdrawiamy, Zespół Szkoły SayHello

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *