Jak się pozbyć akcentu?

Nie rzadko zdarza się, że ktoś zaczynając naukę języka angielskiego i wybierając nauczyciela interesuje się jaki akcent osoba posiada w tym języku. Czy zależy Ci na brytyjskim czy amerykańskim akcencie? Wydaje się nie takie ważne, aczkolwiek znacznie może ułatwić Ci naukę.

Nauczyciele oraz lektorzy języka angielskiego twierdzą, że nie wolno się wstydzić swego akcentu. W nauce języka angielskiego warto uczyć się nowych rzeczy oraz samodoskonalić. Nie warto zapominać o tym, że jeżeli zawsze zależało Ci żeby mówić jak Audrey Hepburn w „Śniadaniu u Tiffany” czy jak Lady Mary z Downton Abbey – to warto spróbować!

Wybierz akcent

Pamiętajcie, że to od Was zależy z jakim akcentem chcecie rozmawiać. Czy będzie to klasyczne brzemiennie brytyjskiego akcentu albo charakterystyczny amerykański akcent z Hollywood? Ważną kwestią będzie wybranie odpowiednich kanałów, za pomocą których można się nauczyć preferowanego akcentu. Pamiętajcie, że akcent jest charakterystyczny też dla różnych regionów, więc możecie wybrać ten, który najbardziej Was interesuje.

Wybierz nauczyciela

Jeśli już zdecydowałeś się i wybrałeś najbardziej odpowiedni dla Ciebie akcent – nadszedł czas, aby znaleźć swego Mistrza Yoda.

W przypadku brytyjskiego angielskiego zalecamy następujące kanały:

Minoo Anglo Link – Manu daje lekcje brytyjskiej wymowy i przygotowuje się do międzynarodowych egzaminów, na przykład do IELTS General i IELTS Academic.

Speak English with Mister Duncan – Pan Duncan jest wesołym Anglikiem w średnim wieku, który stworzył swój kanał edukacyjny ponad 11 lat temu. Oprócz akcentu uczy języka żywego: idiomów, wypowiadanych słów, powszechnych skrótów.

BBC Learn English jest kanałem największej brytyjskiej sieci telewizyjnej i radiowej. gdzie uczą angielskiego w różnych sytuacjach. Wśród nauczycieli, w tym samego Szekspira.

W przypadku amerykańskiego angielskiego – te:

Rachel’s English – Rachel specjalizuje się w wymowie amerykańskiej. Lista odtwarzania American English in Real Life to zbiór rozmów Rachel z przyjaciółmi w rzeczywistych sytuacjach życiowych.

Private English Portal – Steve Ford mieszka w Kanadzie. Główną cechą jego kanału – są porady na temat wymowy dla przedstawicieli różnych narodowości.

Business English Pod – zbiór lekcji i podcastów dla zaawansowanych użytkowników. Kanał specjalizuje się w języku biznesowym angielskim.

My oczywiście polecamy przyjemne metody do nauki języka. Słuchaj piosenki, oglądaj filmy i programy telewizyjne. Przy wyborze filmu czy serialu zwrócić uwagę na aktorów i kraj ich pochodzenia – to pomoże Ci wybrać film z właściwym akcentem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *