Jak Internet może pomóc w nauce języka angielskiego ?

We współczesnym świecie większość ludzi ma już dostępu do Internetu. Znaleźć możemy tutaj wszystko od śmiesznych memów z kotami, po książki i muzykę, a kończąc na tak zwanych końcach Internetu. Dużo osób wykorzystuje też Internet do celów naukowych, bo to świetne miejsca z dużą ilością materiałów, podpowiedzi i tekstów do nauki.

My dzisiaj podajemy wam kilka sposób, jak możecie wykorzytać ten cud XXI wieku w nauczeniu się języka angielskiego.

  1. Wikipedia do zrozumienia

Każdy chociaż raz korzystał zapewne z najpopularniejszej internetowej encyklopedii, gdzie można znaleźć wszystkie cenne informację. Po polsku wszystko rozumiemy prawie zawsze, ale jeśli jakiś artykuł jest już napisany po angielsku – nie zawsze. Z myślą o osobach, które chciałyby uczyć się angielskiego powstała Simple English Wikipedia. Jest to wikipedia idealna do nauki języka angielskiego dla dzieci, ale także dla dorosłychl. Każdy artykuł napisany jest prostym i zrozumiałym angielskim. Zapraszamy do czytania!

  1. Otoczenie jest ważne

Mówi się, że najlepiej jest poznać język kiedy pojedzie się do innego kraju i zaczyna się otaczać językiem. Możemy stworzyć sobie takie podobne warunki, przykładowo zamieniając język na angielski w serwisach społecznościowych.

  1. Skoro o otoczeniu mowa…

Warto jest też zmieniać język przykładowo, oglądając filmy. Warto zamieniać lektora czy dubbling na napisy, aby osłuchaś się z językiem. Jeśli natomiast jesteś już na wyższym poziomie, szukaj filmów z angielskimi napisami. Tak samo, kiedy grasz w gry komputerowe. Warto zamieniać język, nawet jeśli nie rozumiemy czasem pojedynczych słów, łatwo możemy domyślić się o co chodzi z kontekstu.

  1. Odwiedzaj popularne strony

Jeśli uczymy się języków, warto zaglądać na strony internetowe, właśnie w tym języku którego się uczymy. Warto wtedy korzystać ze strony Alexa (https://www.alexa.com/topsites/countries). Są to posegregowane według krajów, najczęściej używane strony internetowe. Często znajdują się tam strony wiadomości z danego kraju i ze świata. Warto czytać bieżące wydarzenia w języku którego się uczymy, aby zawsze móc porozmawiać o aktualnych sprawach na świecie.

  1. Z duchem nowoczesności

Warto też korzystać z aktualnych nowości, czyli aplikacji. Aktualnie jest bardzo dużo aplikacji które nastawione są na naukę języków. Jedną z najpopularniejszych jest Duolingo, która oferuje szeroki zakres języków do nauki. Warto ją przetestować i często używać.

  1. Odpowiedni słownik

Ucząc się angielskiego, warto pamiętać że dobry słownik to podstawa. Zwroty, które są często używane, a zwykłe internetowe słowniki, nie zawsze dobrze je tłumaczą, możecie znaleźć na stronie bab.la.

  1. Wymieniamy się!

Chcecie uczyć się języka obcego, ale z native speakerem? Nic prostszego! W Internecie znajdziecie mnóstwo ogłoszeń na temat wymiany językowej. Jak to działa? Po prostu – Ty chcesz uczyć się angielskiego i szukasz osoby, która chce się uczyć polskiego, lub jakiegokolwiek innego języka. W ten sposób całkowicie za darmo wymieniacie się wiedzą. Storna która może pomóc w takich kontaktach to Chatroulette.

  1. Kursy językowe przez Skype

Nasza szkoła oferuje lekcje językowe bez wychodzenia z domu. Możesz siedzieć przed ekranem swojego komputera, w domowym zaciszu i równocześnie być na lekcji. Lektor rozmawia z Tobą, uczy gramatyki itp. Warto skorzystać z pierwszej darmowej 20 minutowej lekcji i samemu się przekonać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *