Intensywny kurs języka polskiego - Warszawa

Rok 2018 zaczął się bardzo pracowicie nie tylko dla nas, ale i dla naszych gości z Białorusi – Marka i Antona. Mieliśmy przyjemność gościć dwóch chłopaków z Mińska u nas w Warszawie. Chcemy podzielić się z Wami ciepłymi wspomnieniami z ich pobytu. Opiszemy siedem dni intensywnej nauki, zwiedzania, atrakcji oraz odpoczynku.

W styczniu tego roku swoją przygodę z językiem polskim zaczęło dwóch chłopaków z Mińska. Po długiej podróży Mark i Anton zameldowali się w Warszawie w środę 3 stycznia. Do kursu językowego przystąpili kolejnego dnia w czwartek.

Kurs językowy

Zajęcia odbywały się od 9:30 godz. do 12:45 godz. (z 15 minutową przerwą na herbatę lub kawę). Z materiałów dydaktycznych kursanci zostali uzbrojeni w dwie książki oraz dużą ilość kserówek z zadaniami. Tempo nauki było bardzo intensywne o ile nauczycielka chciała przekazać ogromną dawkę wiedzy z języka polskiego. Ćwiczenia praktyczne i zadania audio były niezbędną częścią nauki dla chłopców. Odrabianie lekcji też musiało ich zobowiązywać, bo jak wiadomo w przyswajaniu uzyskanej wiedzy nic nie pomaga lepiej a niż wykonywanie zadań samodzielnie. Chłopcy zawsze byli na czas bez żadnych spóźnień tym samym pokazali poważne podejście do intensywnego kursu. Profesjonalne podejście nauczycielki pozwoliło chłopakom łatwo zacząć naukę i wyruszyć w przygodę z językiem polskim.

Czas wolny

Oczywiście samego kursu językowego byłoby za mało. Chcieliśmy bezpośrednio zapoznać chłopaków z historią, kulturą i tradycjami Polski. Dlatego już po zajęciach wyruszaliśmy w różne ciekawe miejsca Warszawy. Plan atrakcji był dość elastyczny i staraliśmy się spełnić oczekiwania Marka i Antona. Więc na liście naszych miejsc okazało się muzeum Żydowskie, Centrum Kopernika, Planetarium, Królewski Ogród Światła w Wilanowie, Taras widokowy Pałacu Kultury, Muzeum Narodowe oraz wyjście do kina na film. Szkoda, że nie było więcej czasu, aby zobaczyć jeszcze więcej. Chłopaki zamieszkiwali w centrum miasta, co pozwoliło im też na samodzielne zwiedzanie okolicy. Jesteśmy pewni, że w ciągu tych 7 dni pobytu w Warszawie chłopaki dobrze poznali stolicę.

Mówiąc o kuchni polskiej chłopakom najbardziej przypadło do gustu pierogi i żurek.

Chłopaki mieli stanowczą chęć uczyć się dalej. Obecnie korzystają z lekcji online kontynuując zajęcia z języka polskiego. Ze słów naszej nauczycielki osiągają coraz większą wiedzę i z każdą lekcją potrafią coraz więcej.

Czeka na nich dużo pracy i nauki. Mark i Anton w tym roku zbierają się przyjechać na studia do Polski. Jesteśmy dumni z nich, życzymy sukcesów i mamy nadzieje, że się spotkamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *